Naujienos

Kokius langus rinktis plastikinius ar medinius?

Kokius langus rinktis plastikinius ar medinius?

Galvojant apie langų rinkimąsi savo būstui pirmiausia reikėtų atsakyti į klausimą, kokių langų Jūs norite. Šiuolaikiniai lango rėmai gaminami iš plastiko, medžio ar aliuminio. Taip pat reikia išsirinkti stiklo paketą ir įvairius priedus, tai ventiliacinės grotelės, rankenėlės, išorinės palangės. Pirmoji dilema su kuria dažniausiai susiduria langus norintys įsigyti žmonės – nėra universalaus visiems gyvenimo atvejams tinkamo sprendimo, todėl labai svarbu plačiau pasidomėti būsimu pirkiniu.

Renkantis langus dėmėsi reikėtų atkreipti į šiuos rodiklius: garso izoliacija, gebėjimas išlaikyti šilumą, šviesos laidumas. Žinoma langų dizainas, grožis, derėjimas prie interjero ir eksterjero, priežiūros sudėtingumas turi nemažai įtakos renkantis langus.

Garso izoliacijos ir šilumos išlaikymo savybėmis pasižymi tiek plastikiniai, tiek mediniai langai. Kalbant apie lengvą langų priežiūrą čia pirmenybė teikiama plastikiniams langams, kadangi plastikas lengvai ir nesudėtingai valomas, jo nereikia dažyti. Medinius langus dažniausiai renkasi tie kam rūpi estetika ir jaukumas namuose. Tokie langai dažniausiai montuojami senamiesčio namuose, sodybose. Mediniams langams reikia daugiau priežiūros, juos kartais turėsite padažyti ir prižiūrėti subtiliau.

Renkantis plastikinius langus, reikėtų pasidomėti lango profilio storiu ir oro kamerų skaičiumi. Kuo daugiau kamerų ir kuo platesnis profilis, tuo plastikinio lango šilumos ir garso izoliacija yra geresnė.

Mediniai langai gaminami iš trijų sluoksnių klijuotos medienos, populiariausi iš jų - dygiuotos pušies (išrinktos šakos ir toje vietoje sujungta). Tokiame rėme medžio tašai sujungiami dygeliais, todėl jis yra pigesnis. Taip pat gaminami nedygiuotos (ištisinio tašo) pušies, maumedžio, ąžuolo, įvairių rūšių raudonmedžio mediniai langai.

Teisingai sumontuoti langai užtikrins iki 50 procentų daugiau šilumos Jūsų būste. Langų montavimas nėra paprasta ir lengva užduotis, todėl šį darbą geriau patikėti profesionalams.

Atgal