Naujienos

Ar plastikiniams langams reikalinga priežiūra?

Ar plastikiniams langams reikalinga priežiūra?

Įsistačius naujus medinius ar plastikinius langus šeimininkai tą pačią dieną juos ir pamiršta, tai pagrindinė klaidą, kurią mes darome. Kad ir kokius brangius ir gerus langus įsigijote, jie kaip ir kiti namų prietaisai, laikui bėgant dėvisi ir reikalauja priežiūros. Langai nuolat yra veikiami skirtingų išorinių poveikių: karščio, šalčio, vėjo. Nuo šių išorinių poveikių langai nežymiai „pasėda“, taip sutrinka sklandus lango mechanizmo darbas ir langų kokybė.

Nors internete galite prisiskaityti įvairių instrukcijų ir surasti paveikslėlių, kaip reguliuoti langus ir iš pirmo žvilgsnio, tai gali pasirodyti visai nesudėtinga ir manyti, kad tai galite atlikti ir pats, tačiau plastikinių langų konstrukcija yra pakankamai sudėtinga ir atlikti langų remonto darbus reikėtų patikėti tai išmanantiems specialistams. Savarankiškai tikrai nesugebėsite atstatyti kritiškai išderinto lango, nes imantis tokių darbų galite sulaužyti langų uždarymo pavaras, kampines jungtis ar deformuoti vyrius, tuomet ir meistras Jums nebe padės.

Langų remonto specialistams yra tekę susidurti su savarankiško langų remonto patirtimi, kai šeimininkai nusprendę patys susiremontuoti langą jį tik dar labiau sugadina arba lieka išvis be lango, nes jis iškrenta iš vyrių ir neužsidaro.

Nusprendus reguliuoti langus, langų reguliavimą reikėtų derinti prie sezono. Šiuolaikiniai langų apkaustai turi pilnai reguliuojamus prispaudėjus, todėl galima kontroliuoti lango sandarumą tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų periodu. Vasarą rekomenduojama lango prispaudimą šiek tiek atlaisvinti, nes esant šiltiems orams, plastikas ir tarpinės labiau išsiplečia ir sukuria pakankamai gerą prispaudimą. Tarpinė neperspaudžiama, todėl ilgėja jos tarnavimo laikas. Žiemą, atvirkščiai, prispaudimą rekomenduojama padidinti, nes šaltis medžiagas veikia priešingai, mažindamas jų tūrį ir silpnindamas prispaudimą.

Atgal