Stiklo paketų keitimas

Stiklo paketų keitimas

UAB „Langų servisas“ atlieka svarbią klientui paslaugą – keičiame stiklo paketus plastikiniuose, mediniuose, aliumininėse languose ir duryse, įvairaus sudėtingumo fasadinėse sistemose.

Dažniausiai stiklo paketo keitimo poreikis atsiranda sudužus stiklui (mechaniniai stiklo paketo pažeidimai). Bet yra atvejų, kai stiklo paketas skila „savaime“. Toks „savaiminis“ skilimas įvyksta dėl dviejų priežasčių – neteisingo lango ar durų sumontavimo arba nuo didelių temperatūros svyravimų, taip vadinamo „termošoko“.

Taip pat stiklo paketai keičiami, norint pagerinti jau sumontuoto lango ar durų funkcionalumą, įmontuojant  papildomas ventiliacines sistemas. Kliento pageidavimu keičiame nekokybiškus, išsihermetinusius stiklo paketus. Vietoj senų stiklo paketų, įstatome naujus, pasižyminčius geresnėmis charakteristikomis.

Šiuo metu yra didžiulė stiklo paketų įvairovę - nuo paprasčiausių ir populiariausių stiklo paketų, kuriuos tikriausiai kiekvienas  ras savo namuose (4-16-4 selektyvas), iki didelių matmenų vitrinų ir sudėtingų struktūrų ar formų gaminių - nestandartinių dvikamerinių stiklo paketų su grūdintais, emalitiniais stiklais,  (stiklais, padengtais dažais, kurie skirti struktūriniam stiklinimui). Norint pagerinti lango/durų garso ar šilumos izoliacines savybes, galima įdėti vienos ar dviejų kamerų stiklo paketus su skirtingais stiklų storiais (4mm,6mm,8mm) ir tarpais tarp jų (6mm; 8mm; 10mm; 12mm; 14mm; 16mm; 18mm; 20mm; 22mm).

 

Stiklo paketų garso izoliacinių savybių gerinimo būdai:
Pagrindiniai veiksniai, lemiantys stiklo paketo garso izoliaciją:

 • stiklo masė (kuo didesnis stiklas, tuo garso laidumas mažesnis);
 • stiklų konfigūracija turi būti asimetrinė (naudojami skirtingų storių stiklai);
 • specialūs stiklai (garso izoliuojančia plėvele laminuoti stiklai);
 • specialių dujų stiklo pakete naudojimas;
 • atstumas tarp stiklų (kuo didesnis).

Taigi ten, kur reikia itin geros garso izoliacijos, reikėtų rinktis stiklo paketus su kuo storesniais stiklais (6, 8 ar 10 mm). Dar geriau, kad bent vienas iš jų būtų su garsą izoliuojančia plėvele, o atstumas tarp stiklų 16-20 mm.

Šiluma - vienas pagrindinių reikalavimų šiuolaikiniams langams.

 

Stiklo paketų termoizoliacinių savybių gerinimo būdai:
Didžiausią šiluminį efektą padeda pasiekti šios priemonės:

 • selektyvinių stiklų naudojimas;
 • atstumo tarp stiklų optimizavimas (16mm);
 • tarpo tarp stiklų užpildymas inertinėmis dujomis (argonu, kriptonu);
 • rėmelio medžiaga.

Šiuo metu populiariausi yra plastikiniai TGI rėmeliai (plastikas, padengtas nerūdijančiu plienu). Palyginus su aliuminio rėmeliais, pastarieji sumažina terminį tiltą ant stiklo krašto, sumažina kondensato ir pelėsio susidarymo riziką. Pailgėja lango rėmų eksploatacijos laikas. Toks rėmelis sutaupo 4,1% šilumos.

Didžiausias šiluminis efektyvumas gali būti pasiekiamas dvikameriniuose stiklo paketuose su dviem selektyviniais stiklais ir dujų užpildu.
Parenkant stiklo paketus energijos taupymo atžvilgiu, rekomenduojama nagrinėti ne tik šilumos perdavimo koeficientą U, bet ir bendrus saulės energijos ir šviesos pralaidumo koeficientus.
Didelių plotų įstiklinimui geriausia naudoti naujos kartos "saulės kontrolės" stiklus, kurie užtikrina aukštas šilumines savybes ir nepraleidžia tiesioginės saulės šilumos.
Kartais iškyla poreikis skaidrų stiklo paketą pakeisti dekoratyviniu, tam yra skirti skaidrūs raštuoti, skaidrūs matiniai, geltoni, bronziniai, bronziniai matiniai stiklai.

Apsisaugojimo nuo karščio problema iškyla patalpose su dideliais langais į pietinę ir vakarinę pusę, ją galima spręsti pakeitus paprastus stiklus į stiklo paketą kurio išorinis stiklas yra tamsintas, refleksinis arba saulės kontrolės stiklas.

 • Tonuoti arba dažytos masės. Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra tonuotas masėje stiklas, suteikiantis galimybę pasirinkti norimą stiklo atspalvį ir dėl absorbcijos mažinantis saulės energijos patekimą į patalpos vidų. Trūkumai - apriboja šviesos patekimą į patalpos vidų, saulėtą dieną stiklas nuo saulės įkaista ir pats pradeda spinduliuoti šilumą ir nuo karščio gali trūkti, todėl juos reikia grūdinti.
 • Su atspindinčia danga. Tai stiklo paketai, kurių išorinis funkcinis stiklas yra skaidrus arba tonuotas ir turi specialias tiek šviesos, tiek saulės energiją atspindinčias dangas. Deja, refleksinis stiklas taip pat atspindi ir saulės šviesą, vadinasi, vėl sumažėja patalpų apšvietimas.
 • Patys naujausi stiklai, šiuo metu sparčiai populiarėjantys Europoje, vizualiai beveik nesiskiriantys nuo skaidraus stiklo, tačiau efektyviai atspindintys saulės spindulius, o žiemą padedantys išsaugoti šilumą - saulę kontroliuojantys stiklai. Šis stiklas praleidžia tik tam tikrą dalį saulės spindulių, užtikrinančių pakankamą apšvietimą, bet neleidžiančių patalpai perkaisti.  Naudojant saulės kontrolės stiklus, galėsite net tik komfortabiliai jaustis, bet ir grožėtis vaizdu už lango, nes nereikės lango dangstyti užuolaidomis ar žaliuzemis.

Apsaugai  nuo dūžio naudojami saugūs stiklo paketai. Tokiais stiklo paketais vadinami tie, kuriuose naudojami grūdinti, laminuoti arba viela armuoti stiklai.

 • Grūdintas stiklas yra 4-5 kartus stipresnis už įprastinį, o duždamas jis subyra į mažas daleles bukais kraštais. Jį reikia naudoti patalpose, kur stiklas gali būti pažeistas dėl pastatuose esančių žmonių veiklos (pvz., įėjimo durys), taip pat tam tikrose kritinėse zonose. Kur ir kokį saugų stiklą naudoti, reikėtų pasitarti su projektuotojais.
 • Laminuotas stiklas - tai stiklas, padegtas specialia plėvele. Po smūgio stiklas įtrūksta, įlūžta. Stiklo šukės išlieka prilipusios prie plėvelės.
 • Armuotas stiklas - tokio stiklo atsparumas didinamas panaudojant vielinį tinklą, kuris sulaiko stiklo šukes savo vietoje.

Stiklo paketo keitimas - gan sudėtingas darbas, reikalaujantis profesionalių įgudžių. Nuo to ar teisingai bus išmatuotas ir įstatytas stiklo paketas priklausys tolimesnis Jūsų lango ar durų tarnavimo efektyvumas. Stiklo paketo keitimo kaina priklauso nuo stiklų skaičiaus, jų spalvos ir kitų specifinių faktorių. Mūsų įmonės specialistai profesionaliai ir greitai atliks stiklinimo darbus ir suteiks garantiją.