Langų ir durų reguliavimas

Langų ir durų reguliavimas

Konstrukcijų iš plastiko tarnavimo terminas – 50 metų, medžio ir aliuminio konstrukcijoms jis yra dar didesnis. Bet tam, kad užtikrinti nepriekaištingą Jūsų langų/durų veikimą, jų furnitūra turi būti profilaktiškai reguliuojama kartą per 3-5 metus, o guminės tarpinės ir apkaustų mechanizmai sutepamos bent kartą per metus . Laikantis šių taisyklių yra mažesnė rimtų gedimų atsiradimo rizika.

Langų reguliavimas yra lango atstatymas į pirminę jo padėtį. Atliekamas, norint pašalinti lango/durų išsikreivinimą horizontalioje plokštumoje, o taip pat prispaudimo plokštumoje, siekiant užtikrinti sandarumą.

Šiuolaikinių langų/durų reguliavimas neužima daug laiko, bet yra labai svarbus faktorius, įtakojantis ilgaamžį konstrukcijos veikimą. Laiku atliktas lango/durų reguliavimas bei profilaktinis sutepimas sutaupys Jūsų pinigus ir padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su rimtesniu lango/durų remontu ar jo keitimu.

Kiekvienam plastiko, medžio, aliuminio lango/durų tipui yra specialiai pritaikyta furnitūra, kuri leidžia varstyti langus/duris įvairiomis kryptimis bei užtikrina jų sandarų uždarymą. Laikui bėgant sumontuotą langą veikia daugelis skirtingų išorinių poveikių – karštis, šaltis, vėjas, langas nežymiai „pasėda“, dėl dinaminių ir statinių apkrovų sutrinka sklandus lango mechanizmo darbas. Atsiranda sunkumai, pasukant rankeną, furnitūros traškėjimas, stringa uždarymo mechanizmas, prarandamas lango sandarumas, atsiranda skersvėjis. Tokiais atvejais dažniausiai reikalingas lango/durų reguliavimas ir sutepimas. Neteisingas langų/durų reguliavimas savo jėgomis sąlygoja pagrindinių furnitūros elementų gedimą.

Perkant naujus langus, būtinai sužinokite furnitūros gamintoją, išsiaiškinkite kaip dažnai gamintojas rekomenduoja mechanizmo reguliavimą. Tai padės Jums tinkamai rūpintis naujais langais/durimis visą jų tarnavimo laiką. Jei po langų/durų  įstatymo patalpose vyksta remontas, atkreipkite dėmesį, kad į lango mechanizmus nepapultų vanduo, cementas, statybės dulkės, nes tai gali  tapti  furnitūros gedimo priežastimi. Dažniausia remonto darbų metu statybinės dulkės susikaupia langų/durų mechanizmose, sienų dažai džiūdami gali sudaryti rūdžių dėmes ant furnitūros paviršiaus, tarpinės būna išpurvintos dažais.  Langų/durų reguliavimo ir sandarinimo tikrinimo darbus privalu atlikti iškart pasibaigus patalpų remontui. Tuomet sekančio reguliavimo prireiks tik po 2-3 metų.

UAB „Langų servisas“ kolektyvo sukaupta patirtis leidžia profesionaliai atlikti visus reikalingus darbus, susijusius su langų/durų reguliavimu. Visiems darbams suteikiama garantiją.