Naujienos

Naudingi patarimai, renkantis langų dizainą

Naudingi patarimai, renkantis langų dizainą

Pirmiausia Jums vertėtų žinoti, kad langus reikia rinktis taip, kad jie kuo geriau atitiktų Jūsų namų architektūrinį stilių. Kiekvienas namas turi savo išskirtinę architektūrą, langai gali tik dar labiau ją pagyvinti, arba priešingai – sugadinti bendrą estetinį vaizdą. Nesvarbu, ar Jūsų būste labiau dominuoja klasikinis ar šiuolaikinis stilius – pagrindinių architektūros principų, renkantis net ir langus – reikia labai laikytis. Jums taip pat reikia nuspręsti, kokiu tikslu Jums tarnaus langai. Žinoma, jie yra pagrindinis šviesos srauto iš lauko šaltinis, tačiau kai kuriuose namuose langai gali puikiai tarnauti ir kaip durys. Dabar galima pasirinkti didelius, terasinius langus su rankenomis. Jeigu Jūsų namuose yra, pavyzdžiui, veranda – ją galite visą įstiklinti ir labai estetiškai dekoruoti. Apsvarstykite ir apie tokias vieta, kaip, pavyzdžiui, palėpė – ar ten reikia daugiau šviesos, ar mažiau? Nuo šviesos poreikio priklauso ne tik langų dydžio pasirinkimas, tačiau ir langų kiekis namuose.

Atsižvelgiant į Jūsų namų stilių, jį galite labai nesunkiai papildyti ir pagyvinti, pasirinkę įdomesnius lango išorinius rėmus. Spalvų pasirinkimas šiais laikais taip pat yra gana platus, nors daugelis lietuvių vis dar išlieka ištikimi baltai, rudai ir juodai spalvoms. Verta atsižvelgti ir į langų tipą. Medinius langus visada turėsite galimybę perdažyti. Dėl kitų langų tipų – jau reikėtų konsultuotis su langų specialistais. Yra pastebėta, kad daugelis žmonių dabar laikosi tokio principo: vienokia spalva pačio namo sienoms, kitokia – langų rėmams. Tačiau Jums nėra reikalo sekti visų kaimynų pavyzdžiu. Verčiau pasikonsultuokite su patyrusiu dizaineriu ir apsvarstykite įdomesnius variantus. Tiesa, patiems eksperimentuoti nepatariame, kadangi namas tokiu atveju gali turėti ir ne tokį estetišką vaizdą.

Renkantis naujus langus namuose, verta kreipti dėmesį ir į patį namų interjerą. Visų pirma, juk ir Jums patiems namuose turi būti jauku, todėl ir viduje viskas turi būti kuo idealiau suderinta. Renkantis langus, reikia apgalvoti ir apie tokias smulkias detales, kaip lango atidarymas. Ar Jums geriau, kad langas atsidarytų iš dviejų pusių, ar užteks tik vienos? Kiti namų šeimininkai dėl patogumo kartais įrengia ir vieną nedidelį langą visai be rankenos, tačiau yra pastebėta, kad tada šalia būna įrengtos balkono durys su rankena. Į smulkmenas reikia atkreipti dėmesį ir dėl to, kad nuo jų gali priklausyti visas naudojimosi langu patogumas ir priežiūra.

Langai – tai labai svarbi ir atsiperkanti Jūsų namų investicija. Turėdami naujus langus namuose - Jūs visada galite ne tik jausti komfortą, tačiau ir sutaupyti energijos sąskaitas. O, kad pasirinkimas būtų lengvesnis – visada kviečiame konsultuotis su patyrusiais langų ekspertais!

Atgal